Luns 8:
Pola mañán. O Grupo de Gaitas da Terceira Idade da Guarda recorrerán as rúas do pobo.
Ás 20.00h, na Praza do Concello, o “Coro Arpegios Cantabile”, e seguido pregón a cargo das Bandas Mariñeiras.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Dimensión” e “Eureka”
Martes 9:
Pola mañán, o grupo de gaitas “A Boalleira” recorrerá as rúas do pobo.
Ás 20,30h Festival do “Coro Arpegios Cantabile” da Guarda na Praza do Reloj.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Saudade” e “Fusión”.
Mércores 10:
Pola mañán, o grupo de gaitas “Do Lusco o Fusco” e o grupo folklórico “Tralo Mosteito de Oia” recorrerán as rúas do pobo.
Ás 17.00h, marcha cicloturista poplar con saída dende a praza do As de Copas e chegada á Alameda (uso obligatorio de casco).
Ás 20.00h, saída de grupos folklóricos dende a praza do As de Copas con dirección ao auditorio de San Bieito, onde se fará o Festival Folklórico.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Solara” e “Fama”.
Ás 23.00h, na Praza Avelino Vicente (As de Copas), “Rockln Fervenza” ata as 03.00h do xoves coa actuación de “The Bo Dereksy Family Folks” + Sesión DJ.
Xoves 11:
Pola mañán, grupo de gaitas “A Boalleira” recorrerán as rúas do pobo.
Das 16.00h ata as 20.00h, XX Campeonato Exhibición de Xadrez ao aire libre na Praza do Concello (organiza Club de Ajedrez Albatros).
Ás 19.00h, partido de fútbol no estadio municipal.
Ás 20.30h, no Auditorio San Bieito, “Galicia ilusiona. Festival Mundial de Ilusionismo de Galicia”.
Ás 21.00h, na Igrexa Parroquial, actuación do grupo “Mascarenhas”.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Pontevedra” e “Kamelot”.
Venres 12:
Pola mañán, grupo de gaitas da Terceira Idade da Guarda e o grupo folklórico “Tralo Mosteito de Oia” recorrerán as rúas do pobo.
Ás 20.00, música na rúa entre a Praza do As de Copas, a Praza do Reloj e o Porto cá charanga “Vaya Panda”.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Sildavia de Madrid” e “Grupo Salvajex”.
Sábado 13:
Ás 11.30h, desfile folklórico e das bandas mariñeiras.
Ás 22.30h, verbena na Alameda cás orquestas: “Ritmo” e “Grupo Bahia” con José Costas e a cantante Sabela.
Domingo 14:
Dende a mañán, subida das bandas ao Monte Tegra.
Ás 21.30h, verbena na Alameda con dous grupos musicais.
Luns 15:
Día do neno, toda a tarde as entradas para as atraccións ao 50%.
Ás 21.00h, no Auditorio de San Bieito, actuación de danza do centro de danza.
Ás 00.00h, gran tirada de xogos artificiais no Porto da Guarda.